|
| Senaste på GN'R Sweden |

Blogg |

Historia |

GN'R på Tracks |
 Webbradio |
|
|
| Nyheter |
Axl tog helikoptern till Sweden Rock (tror vi)!
 Klockan 22.20 kunde man från publiken se en helikopter i skyn, som dessutom snurrade över publiken för att kolla läget. Vi tror (vet) att det var Axl själv som kom. Tio minuter efter den fantastiska konserten flög han iväg igen. Axl var bara 50 minuter försenad den här gången och rev av klassiker som Welcome To The Jungle och Nightrain med en härlig attityd och glädje. Näst sista låten på konserten, Better, var den låten från Chinese Democracy som gick bäst hem hos publiken. Sedan avslutades allt som det brukar med Paradise City inklusive bomber och konfetti. Efter konserten skrev bandet på sin twitter: " Thx to the Swedes Great crowd. b back in a few..." Så det vore ju inte illa om bandet är tillbaka redan under Europaturnén som går av stapeln i höst.
8 Kommentarer
av Lrennart Sanded @ 16 Jun, 2010 20:25
Pupliken buade, när vi väntade på Axl Gensvaret från publiken, när det väl började var sådär, Detta kan vara den sämsta spelningen, som han gjort i Sverige
av Mikael @ 16 Jun, 2010 21:21
Ni som buade måste ha stått långt bak, för jag hörde inget framme vid catwalken. Tror inte Axl hörde er heller. Tyvärr var Axls röst mycket ojämn, ibland föll sången nästan bort. För övrigt svajade även resten av ljudet men det var likadant när andra band spelade på de större scenerna på lördagen. Kanske var det den hårda vinden som påverkade ljudet, den var i alla fall tillräcklig för att blåsa hatten av Axl.
av Lennart Sanded @ 18 Jun, 2010 19:55
Jag håller med Guns N Crue, det här var inte bra. jag stod 15 meter från catwalk, och buandet var utbrett bland de som stod där framme, jag har aldrig varit med om något liknande
av Guns N' Crüe @ 10 Jul, 2010 12:32
Thumbs upp 4 u Lennart 
av pelle @ 12 Jul, 2010 19:27
Stod också långt fram, typ 20-25 meter ifrån vänstra PA't. Hörde ett enormt buande ....men tycker konserten var bra men det kalla, regniga och blåsiga vädret förstörde mycket.
av vidde @ 28 Jul, 2010 16:58
DE VA SÅ JÄVLA BRAA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Blåste mycket och regnade gjorde det, men det finns INGET som förstör en konsert med Guns N Roses.
|
|
|
|